O projektu

Projekt 40 let spolu má za cíl vytvořit online archiv vizuální paměti nejen dnes už ikonického obchodního domu DBK, ale celé rušné lokality kolem metra Budějovická, která je jednou z klíčových uzlů Prahy 4.

Kromě fotografií z archivů bychom rádi zachytili i běžný, každodenní život z pohledu místních obyvatel a návštěvníků. Z nahraných fotografií tak vznikne ojedinělá sbírka lokální vizuální historie, zachycující dějiny Budějovické za posledních 40 let, přehledně uspořádané dle přesného data a lokality.

Fotografie bude možné jak nahrát přímo na web projektu, tak i přinést k okamžitému naskenování na kontaktní místo ve Fotolabu v obchodním domě DBK.

Projekt 40 let spolu je připraven ve spolupráci s pictory z.s. a pod záštitou Městské části Praha 4.

Návod na nahrání:

Na stránce https://40let.dbkpraha.cz/nahrat-fotografii/ nahrajte svůj fotopříběh, libovolný počet naskenovaných fotografií ve formátu JPEG max. 10 MB, eventuelně doplňte komentářem. Vybrané fotografie budou navíc prezentovány i v prostorách DBK během podzimu 2021.

Podmínky užití

Fotografie jsou majetkem jejich poskytovatelů i v elektronické formě a nesmí být použity a publikovány bez jejich výslovného souhlasu.

Podmínky poskytnutí a užívání fotografií

Kontakt

DBK PRAHA a.s., Budějovická 1667/64, 140 00 Praha 4.
kontakt: info [at] dbkpraha [dot] cz.